Мінімізація ризику повторних викиднів

Причини викидня

Значна частина жінок, у яких трапився викидень, вважають це наслідком падіння або забитого місця. Так, у деяких ситуаціях саме фізичне потрясіння стає причиною переривання вагітності. Але це скоріше виняток, ніж правило. Насправді у 50% випадків відмирання плода відбувається через спадкові або випадкові генетичні фактори. В основі лежить природний відбір, тому, якщо мають місце якісь відхилення, нежиттєздатний організм приречений на смерть. Як би складно не було жінці та її родичам після втрати, не варто зневірятися, потрібно зрозуміти, що саме стало причиною викидня, щоб це не повторилося знову.

Не можна всю відповідальність покладати на природу та генетику. Є категорія жінок, котрі під час вагітності перенесли гостру інфекцію. Це значний фактор ризику для життя плода, особливо у першому триместрі. В інших випадках причиною невиношування стає погана екологічна ситуація чи умови праці жінки. Психічне або фізичне перенапруга на регулярній основі, відхилення в будові матки, радіаційне випромінювання, шкідливі звички та прийом ліків – все це може призвести до викидня.

Не виключені ризики і на пізніх етапах вагітності. Якщо щось пішло не так, говорять про «завмирання плода». Часто виявити це вдається лише з ультразвуковому дослідженні. Призначається оперативне втручання, після чого організм жінки потребує глибокого відновлення. І лише за рік можна планувати наступне зачаття дитини. Щоб убезпечити себе від повторного викидня, дуже важливо зрозуміти причини трагедії, що трапилася раніше, і провести якісне лікування.

Причини викидня на термін до 6 тижнів

Порок розвитку ембріона - найчастіша причина викидня на цьому терміні. У 80% випадків мають місце хромосомні відхилення. Природа запрограмована таким чином, щоб залишити в живих здорове і міцне немовля, здатне в майбутньому протистояти несприятливим факторам. Однак, якщо він вже на першій стадії свого розвитку має вади, надалі його виживання, та й якість життя в цілому, будуть під питанням.

Буває так, що на 7-8 тижнів ембріон відсутній у фертильній яйцеклітині. Це анембріонія або недіагностованарозвивається вагітність , що не. Такий діагноз – зовсім не вирок. Досить лише збалансувати харчування, пропити курс вітамінів і підкоригувати режим роботи та відпочинку, — і вже через 3-4 місяці можна знову пробувати зачати дитину. Найчастіше чергова спроба виявляється успішною.

Причини викидня на термін від 6 до 12 тижнів

На цьому терміні причинами викидня найчастіше стають:

  • Ендокринні порушення - дисбаланс гормонального синтезу (недостатня кількість жіночих гормонів прогестерону та естрогену або збільшений обсяг чоловічого тестостерону). До гормональних проблем також належить гіпертонус матки. Крім того, протягом вагітності впливають і андрогени, гормони щитовидки та надниркових залоз.
  • Статеві інфекції - трихомоніаз, хламідіоз, сифіліс, герпес та інші інфекції, що передаються статевим шляхом. При виявленні слід вилікувати ще до зачаття. Інакше мікроорганізми чинитимуть шкідливу дію, аж до формування вад у плода та його інфікування, що призведе до переривання вагітності.
  • Віруси та інші захворювання - інтоксикація будь-якої природи, а також підвищення температури до 38 ° С і більше. Особливо небезпечні такі захворювання, як грип, краснуха, вірусний гепатит. Ангіна та пневмонія також можуть спровокувати непоправне. Апендицит і пієлонефрит зазвичай призводять до передчасних пологів.
  • Проблеми імунного плану - до таких слід віднести імунну відповідь організму жінки на зародження життя всередині неї. Її антитіла сприймають ембріон як чужорідні клітини, які необхідно знищити. Найчастіше таке відбувається через конфлікт резус-факторів. Сучасна медицина пропонує гідні шляхи вирішення, що мають на увазі імуномодулюючу дію.

Також причиною викидня може стати стан імунної системи жінки. Якщо організм ослаблений на етапі зачаття, велика ймовірність, що до пологів не дійде. Тому на етапі планування вагітності слід ретельно підготуватись, зміцнивши здоров'я.

Крім цього, у жінки бувають анатомічні порушення, наприклад, порок розвитку матки. В цьому випадку, можливо, слід вдатися до альтернативних методів планування сім'ї: сурогатне материнство, усиновлення дитини.

Причини викидня на термін від 12 до 22 тижнів

Незважаючи на те, що викидень на цьому терміні вважається пізнім, його причини збігаються з попередніми. Однак є ще одна: істміко-цервікальна недостатність. Цей стан характеризується ослабленою шийкою матки, через що вона не в змозі втримати плід і розкривається раніше, ніж належить. При своєчасному виявленні проблеми механічне звуження каналу шийки матки. Грамотний підхід до процедури та подальший контроль забезпечують високі результати та дають жінці можливість повноцінно виносити плід.

Як уникнути повторного викидня?

Щоб не відбувся повторний викидень, дуже важливо виявити причини першої невдачі. Причому вони можуть бути не лише з боку жінки, а й чоловіки. Ось чому рекомендується відкласти зачаття на кілька місяців (у деяких випадках на рік і більше), щоб провести ретельне обстеження обох партнерів. Після виявлення порушень потрібне коректне лікування, яке у поєднанні з правильним способом життя, якісним харчуванням, прийомом вітамінів та БАДів, дасть чудові результати.