

На народження дитини йде чимало ресурсів - як фінансових, так і фізичних. Чим міцніше здоров`я обох батьків, тим вище ймовірність народити здорову дитину. Та й справлятися з труднощами легше, коли батько і мати сповнені сил та впевненості.
За статистикою, питанням підготовки до зачаття в першу чергу цікавиться жінка. Але в процесі беруть участь обоє батьків на рівних, адже генетичний матеріал передається малюкові порівну від батька і матері.
Процес утворення і дозрівання сперматозоїдів (сперматогенез) складний і багатокомпонентний, триває близько трьох місяців та легко піддається негативному впливу.
Важливо розуміти, що чоловік може і не знати про наявність будь-яких проблем зі своїм сперматогенезом і виявити це тільки тоді, коли у пари з`являться проблеми із зачаттям.
Дізнатися більше
Рано чи пізно кожна жінка починає замислюватися про настання одного з важливих періодів в її житті, який слідує за менопаузою.
Часто ці думки викликають занепокоєння, адже цей стан пов`язаний з певними фізичними та психологічними змінами, здатними вплинути на сформований спосіб життя.
Давайте розберемося, як проявляються симптоми менопаузи і в чому полягає суть цих змін.
Перше, що варто сказати про даний стан, — він абсолютно природній . Після досягнення відповідного віку його переживає кожна представниця жіночої статі на нашій планеті.
Дізнатися більше
Полікістоз яєчників-це багатофакторне ендокринне порушення, яке розвивається на тлі обтяженої спадковості і впливу несприятливих факторів навколишнього середовища. Захворювання супроводжується підвищеним рівнем андрогенів (чоловічих статевих стероїдів).
Діагноз встановлюється на підставі об`єктивного огляду (чоловіче оволосіння), ультразвукового сканування (характерні зміни яєчників) і лабораторного обстеження (підвищені рівні тестостерону).
Лікування проводиться гормональними препаратами і передбачає обов`язкове зниження маси тіла (при її надлишку). Для поліпшення фертильності може застосовуватися медикаментозна стимуляція, лапароскопічна коагуляція яєчників або у важких випадках – ЕКЗ. Дізнатися більше

У разі виявлення будь-яких захворювань, наприклад, статевих інфекцій, додайте до цього терміну час на лікування. При такому підході можна з більшою ймовірністю розраховувати на сприятливий перебіг вагітності і народження здорового малюка.
Причому цей факт вже давно не оскаржується. Наприклад, невилікувані до зачаття TORCH-інфекції можуть спровокувати викидень або аномалії в розвитку плода. Дізнатися більше