Покращення якості сперми у чоловіків

Причини погіршення сперми

Крім захворювань сечостатевої системи, на якість сперми впливають багато інших факторів: незбалансоване харчування, стреси, шкідливі звички, алкоголь, наркотики, нерегулярний секс, часта зміна партнерів тощо. Якщо «низькопробна» сперма не є результатом запального процесу, здебільшого чоловік може самостійно покращити ситуацію.

Наприклад, емоційні потрясіння, переживання та конфлікти безпосередньо впливають на якість сперми. Цілком уникнути стресів звичайно не вдасться, але привчити себе інакше реагувати і не зациклюватися на проблемах — цілком реально. Бажано не переробляти, знизити темп, дотримуватися режиму відпочинку, при можливості брати довгострокову відпустку для відновлення сил.

Куріння - ще одна часта причина, що істотно знижує здатність до зачаття. Справа в тому, що до складу сигарет входить близько 4000 токсичних компонентів та їх з'єднань. Такі речовини, як нікотин, кадмій та поліциклічні вуглеводні, зменшують обсяг статевих клітин, роблять сперматозоїди малоактивними, а також сприяють збільшенню фрагментації їх ДНК.

Згубний вплив на сперму мають і наркотичні засоби. Наприклад, любителі покурити канабіс мають меншу кількість рухливих сперматозоїдів, ніж здорові чоловіки, які не мають подібної пристрасті. Героїн призводить до сексуальної дисфункції, психотропи на кшталт амфетаміну знижують кількість статевих клітин, які рухливість істотно знижується.

У будь-якому випадку, якщо Ви плануєте завести дітей і хочете, щоб вони народилися здоровими, слід замислитись над тим, як покращити якість свого життя. Для цього достатньо змінити її звичний уклад.

Здорові звички для покращення якості сперматозоїдів

Розмірковуєте над тим, як покращити сперму? Візьміть на озброєння 5 простих лайфхаків:

  1. відмовтеся від куріння (у тому числі і пасивного), вживання будь-яких наркотичних речовин та алкоголю у великих кількостях;
  2. не допускайте перегрівання яєчок, яке відбувається при використанні тісної, синтетичної білизни, не захоплюйтесь саунами та гарячими ваннами;
  3. регулярно відвідуйте лікаря, щоб виключити підвищений АТ, гепатит та діабет, оскільки ці захворювання впливають на гормональний фон;
  4. харчуйтеся раціонально, вживайте їжу, багату на антиоксиданти, що підвищують якість репродуктивного матеріалу;
  5. відмовтеся або скоротіть прийом фармацевтичних препаратів, які впливають на гормони (анаболіки, тестостерон), а також ліків для зниження артеріального тиску та корекції психоемоційного стану.

Ці прості поради – відповідь на питання, як покращити якість чоловічого біоматеріалу. А для підвищення ефективності використовуйте біоактивні добавки.

БАДи для покращення якості сперми

Часто сильна підлога хвилює питання, як покращити сперму без шкоди здоров'ю? Можливо, щоденний раціон слід включити БАДи. Незважаючи на те, що дані речовини не відносяться до лікарських препаратів, їх збалансована та активна формула націлена на підвищення рівня тестостерону, покращення лібідо та фізичної витривалості. Все це зрештою благотворно впливає на здатність до зачаття. Перед прийомом БАДів проконсультуйтеся зі своїм лікарем.